KULLANIM ALANI

Makine bir ürün giriş kutusu, besleme sistemi, kırma ve kırma vals topları ve bir kazıma fırça ve bıçak sistemi ile oluşur. Buna ek olarak, pnömatik ekipman hız kontrol sistemleri ve bir redüktör motoru ile donatılmış elektrik otomasyon bölümleri ile desteklenir. Temiz hava makinenin pnömatik sistemine bağlanır ve kurutucular tarafından işlenen 6 bar sürekli basınçta hava sağlar. Sistem içinden giriş kutusuna gelen ürün, önceden kalibre edilmiş makineyi harekete geçirir. Taşlama işlemi sırasında makineye girip çıkan giriş ve çıkış ürünü hem yerinde görsel olarak denetlenir hem de istenilen durumda olduğundan emin olmak için laboratuvarda teknik olarak değerlendirilir. Buna göre makinenin kapasiteye göre ürün giriş hızı kontrol edilir, vals topları hassas bir ayar sistemi ile ayarlanır ve standart ürün akışı sağlandıktan sonra sistem kilitlenir. İhtiyaç duyulması halinde, makinenin ayarlarını, kalıp bir ürünü öğütmek için tekrar almanıza gerek yoktur. Yukarıda da belirtildiği gibi, bu makinede, tüm taşlama aşamasında, kırma ve kırma vals topları (silindirler) diyagramları ile ilgili olarak kullanılır. Besleme kutusuna giren giriş ürünü çalışma sırasında yetersiz sayılsa, kapasite algılayıcıları besleme sistemini durdurur ve kırma ve kırma vals toplarını boşta konuma getirilir. Bu pozisyonda hem kırma vals toplarında kazıma fırçalarının takılması önlenir, hem de kırma vals toplarında top yüzeylerinde ve kazıma bıçaklarında aşınma önlenir. Aynı zamanda enerji tüketimi azalır, çünkü makinenin boşta motorları daha az elektrik akımı çeker.

ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

  • Besleme sistemini ve öğütme sistemini bir set olarak sökmek ve monte etmek mümkündür.
  • Atık yağ birikimi önlenir ve makinenin mekanik parçaları teknik özelliklerinin bir sonucu olarak daha temiz kalır.
  • Vals Toplar kayışlarda kaymayı önlemek için tam aralıklı olduğundan, makine yüklenirken aniden durduğunda ve yeniden başlatıldığında, özellikle Polly-V ve diğer V kayışları yıpranmaması nedeniyle kayışlar daha uzun süre dayanır.
  • Kayış gergi sisteminin yeni tasarlanmış teknik özellikleri sayesinde kayışlar için daha uzun ömür sağlanır.
  • Rulmandaki ısı tahliye filtresi sayesinde yağın teknik özelliklerini daha uzun süre korumasını sağlayarak, rulmanların ömrü uzatılır ve bakım daha az sıklıkta gereklidir
  • Parçaları değiştirmek için fırça ve kazıyıcı sistemlerin montajı ve sökülmesi artık daha kolaydır
  • Giriş kutusunun genişliği ve besleme vals topları üzerinde yapılan teknik değişiklikler nedeniyle, ürünün dağıtılmasında besleme vals topu üzerinde daha homojen bir akış sağlanır.
  • Giriş portuna sürekli müdahale edebilen ürün giriş kutusuna mekanik bir ürün yönlendiricisi monte edildiğinden, dökülen ürün istenilen yere yönlendirilir ve çubuk algılayıcılar daha verimli bir şekilde gerçekleştirir.
  • Merkezi bir yağlama sistemi kayış kontrol algılayıcılar, rulman ısı kontrol algılayıcılar, titreşim algılayıcılar ve alt çıkış bunker silindirine bir boğma algılayıcılar eklenebilir.
  • Silindir vals topu hareket silindirleri üzerinde pozisyonları gösteren algılayıcılar ek olarak, besleme ve vals top oranlarını gösteren algılayıcılar da vardır.

TR EN